Aafje - het voormalige verzorgingshuis De Aarhof, waarin nu studio's voor zorgpersoneel zijn gevestigd
Het voormalige verzorgingshuis De Aarhof in Rotterdam-Zevenkamp, waarin nu studio's voor zorgpersoneel zijn gevestigd | Foto: Aafje

Woningcorporatie Wooncompas en zorgorganisatie Aafje hebben samen betaalbare woonruimte gerealiseerd voor (nieuwe) zorgmedewerkers van Aafje. Het woningaanbod behelst 32 eenpersoonsstudio’s en 2 tweekamerappartementen in het pand van voormalig verzorgingshuis De Aarhof in Rotterdam-Zevenkamp.

De studio’s zijn uitsluitend bedoeld voor eenpersoonshuishoudens. In de tweekamerappartementen mogen wel twee personen wonen. Deze maand wordt een modelstudio ingericht. Toekomstige huurders kunnen zich inschrijven via Stichting Aafje, met als voorwaarde dat zij een arbeidsovereenkomst hebben of krijgen bij Aafje van minimaal 24 uur per week. Huurders krijgen een huurcontract van maximaal twee jaar.

Naar verwachting kunnen de eerste bewoners in september hun intrek nemen in De Aarhof.

Aantrekken van zorgmedewerkers

Zorgorganisatie Aafje en Wooncompas willen met deze samenwerking de regio Rotterdam en Aafje in het bijzonder aantrekkelijk maken voor zorgmedewerkers. “Mensen die in de zorg werken, zijn van grote waarde voor de samenleving. Tegelijkertijd is dit ook een groep die op dit moment moeilijk een woning vindt in de stad. Daarom zien we het als een mooie en belangrijke opdracht om deze mensen een thuis te kunnen bieden”, vertelt Peter Kranenburg, directeur Vastgoed bij Wooncompas.

Guy Buck, voorzitter Raad van Bestuur Aafje: “Aafje biedt ruimte voor ontwikkeling van haar medewerkers en als het even kan ook woonruimte. Wij zijn dan ook ongelofelijk blij met deze samenwerking en dit woningaanbod. Zo maken we het werken bij Aafje nog aantrekkelijker. Bovendien is wonen met collega’s heel gezellig, zeker als je jong bent. Er is ook een gemeenschappelijke woonkamer! Eigenlijk een moderne variant van de zusterflat van vroeger.”