Groepsfoto van schoonmaakmedewerkers in werkkleding
De schoonmaakmedewerkers zijn blij met de overgang van de loonlijst van de joint venture naar die van het ziekenhuis. | Foto: Martini Ziekenhuis

Het Martini Ziekenhuis in Groningen heeft zijn bijna 200 schoonmaakmedewerkers per 1 januari zelf in dienst genomen. De schoonmakers waren tot nu toe in dienst van een joint venture van het ziekenhuis en een schoonmaakbedrijf. Het ziekenhuis nam de stap naar eigen zeggen vanuit hun kijk op goed werkgeverschap.

De schoonmaakkwaliteit in ons ziekenhuis was en is al goed, zo stelt het Martini Ziekenhuis. De instelling wil deze kwaliteit behouden én verder versterken. De overgang van de medewerkers naar de loonlijst van het ziekenhuis is vooral een statement van erkenning van het vakmanschap van de schoonmaakmedewerkers. Het belang van hun werk, de directe invloed op de veiligheid en hygiëne binnen de patiëntenzorg, verdient goed werkgeverschap. Directeur van het Facilitair Bedrijf Jos Nijhof op de Martini-site: “We zijn ervan overtuigd dat onze medewerkers ons grootste goed zijn, en daarom past deze organisatorische wijziging goed bij onze strategische missie.”
Het ziekenhuis tekent tevreden reacties op van schoonmaakmedewerkers. “We hoorden er altijd al bij, en aan dat gevoel verandert niets. Maar dit laatste stukje maakt ons nu écht Martini”, aldus een van hen.