laptop-ziekenhuis

Zorroo (Zorggroep Oosterhout en Omstreken) heeft het initiatief genomen voor een koppeling tussen Bettr Health Finance en ZorgDomein. Dankzij deze samenwerking kunnen zorgverleners in de regio Oosterhout vanaf 1 april 2025 efficiënter werken.

Deze oplossing geeft een beter inzicht in declaratieprocessen voor de integrale zorg en basis ggz. Dit levert een directe meerwaarde op voor zorgverleners en daarmee de hele
zorgketen. Zorroo ziet deze innovatie als een essentiële stap om de regionale samenwerking binnen de zorg te versterken, die naadloos aansluit bij de ambities van de
zorggroep om regionale zorgprocessen te optimaliseren en administratieve lasten
te verlichten.

Koppeling maakt apart KIS onnodig

Dankzij de koppeling kunnen huisartsen en praktijkondersteuners in hun eigen HIS (Huisartsen Informatie Systeem) blijven werken en eenvoudig verwijzen via Zorgdomein. De zorggroep heeft hierdoor duidelijke informatie, waarmee ze kunnen sturen op inclusie en verbruik van zorg. Er is geen apart KIS (Keten Informatie Systeem) meer nodig om een patiënt door te verwijzen. Zorgpartners dienen hun declaraties voor patiënten die zijn doorverwezen in via Bettr Health Finance.

Nieuwe vormen van samenwerking

“Onze kernfocus ligt bij optimale patiëntenzorg, waarbij we actief inzetten op
innovatie en samenwerking,” aldus Ivo Mol, Manager IT en praktijkprojecten bij Zorroo. “Dankzij deze koppeling hebben we geen KIS meer nodig, maar werken de huisartsen en praktijkondersteuners nu primair vanuit het HIS, aangevuld met ZorgDomein en Bettr. Het maakt ook nieuwe vormen van samenwerking mogelijk.”

Verbetering declaratieproces

Met de koppeling tussen Bettr Health Finance en ZorgDomein krijgen zorgverleners direct inzicht in hun verwijzingen en verrichtingen. Dit vereenvoudigt het declaratieproces en levert aanzienlijke tijds- en kostenbesparingen op. Bovendien geeft Bettr Finance zowel de zorggroep als ketenpartner beter inzicht in het declaratieproces. De koppeling tussen Bettr Health Finance en Zorgdomein biedt ook voordelen voor andere Regionale Huisartsen Organisaties (RHO’s). Ook zij kunnen dankzij de koppeling gebruik maken van verbeterde rapportagemogelijkheden en ondersteuning voor ketenpartners.

Bron: Persbericht